HomeController :: index
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _access_control_attributes | null |
| _controller | "App\Controller\HomeController::index" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _locale | "fr" |
| _route | "app_home" |
| _route_params | [ "_locale" => "fr" ] |
| _stopwatch_token | "2653e2" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept-encoding | "gzip" |
| host | "hub.premiumbeautynews.com" |
| remote-ip | "208.100.26.246" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/83.0.4103.97 Safari/537.36" |
| x-forwarded-for | "208.100.26.246" |
| x-forwarded-proto | "https" |
| x-ovhrequest-id | "88f4f3c1e00cdc7c07f4f2949b0d461a" |
| x-php-ob-level | "1" |
| x-predictor | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Wed, 23 Apr 2025 11:14:24 GMT" |
| x-debug-token | "84561b" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
0
Usages
Stateless check enabled
Session not used.
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "4eac4933b5ad63d5622c827ddfd4fb89" |
| DATABASE_URL | "mysql://hubuser:HUBpwd2021@gv20616-001.privatesql:35474/hubsymfo?serverVersion=5.7" |
| MAILER_DSN | "sendmail://default" |
| STRIPE_PRIVATEKEY | "sk_test_51GQcsRDVVbfaQecdj9Pfn9OIrFoh33GTLmOcpIOOrpoXvoFucuFfDpr84Ppj3I8tOtdpN5HfFrZCGOgaRVVFcHnM00AZHBp8ru" |
| STRIPE_PUBLICKEY | "pk_test_KNLZzlFcBWlKCP6ZpdHt9xpL00627sUeco" |
| STRIPE_WEBHOOKKEY | "whsec_rPTT3EIcANnLA1igMgxIEClirDqfRwas" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CFG_CLUSTER | "cluster005" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/premiumb/hub/public" |
| ENVIRONMENT | "production" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| GEOIP_AREA_CODE | "305" |
| GEOIP_CITY | "Miami" |
| GEOIP_COUNTRY_CODE | "US" |
| GEOIP_COUNTRY_NAME | "United States" |
| GEOIP_DMA_CODE | "528" |
| GEOIP_LATITUDE | "25.780701" |
| GEOIP_LONGITUDE | "-80.295197" |
| GEOIP_REGION | "FL" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip" |
| HTTP_HOST | "hub.premiumbeautynews.com" |
| HTTP_REMOTE_IP | "208.100.26.246" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/83.0.4103.97 Safari/537.36" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "208.100.26.246" |
| HTTP_X_FORWARDED_PROTO | "https" |
| HTTP_X_OVHREQUEST_ID | "88f4f3c1e00cdc7c07f4f2949b0d461a" |
| HTTP_X_PREDICTOR | "1" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/" |
| REMOTE_ADDR | "208.100.26.246" |
| REMOTE_PORT | "13262" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_TIME | 1745406864 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1745406864.7183 |
| REQUEST_URI | "/" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/premiumb/hub/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SCRIPT_URI | "https://hub.premiumbeautynews.com:443/" |
| SCRIPT_URL | "/" |
| SERVER_ADDR | "10.5.40.123" |
| SERVER_ADMIN | "postmaster@hub.premiumbeautynews.com" |
| SERVER_NAME | "hub.premiumbeautynews.com" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,MAILER_DSN,DATABASE_URL,STRIPE_PRIVATEKEY,STRIPE_PUBLICKEY,STRIPE_WEBHOOKKEY" |
| UNIQUE_ID | "aAjLkJJsUcEd6NFwRP-RxgAAARw" |
| USER | "premiumb" |
| argc | 0 |
| argv | [] |